List otwarty do Członków ZNP

Koleżanki i Koledzy,

Minęły 4 lata względnego spokoju w oświacie i przewidywalnych posunięć naszych władz resortowych. Przed nami nowy rok szkolny 2005/2006. Z pewnym niepokojem przystępujemy 1 września do pracy. Czy dane nam będzie pracować bez wstrząsów, nowych reform i kolejnych zmian ?

Tym razem nie wiemy , czy 2006 r. nie będzie rokiem likwidacji naszego Kodeksu Pracy czyli Karty Nauczyciela ... obawiamy się czy zostanie zachowana możliwość wcześniejszego odejścia na emeryturę, czy będzie utrzymana dynamika wzrostu części oświatowej subwencji ogólnej, ... ? Niektóre odpowiedzi na te pytania zależą od nas samych . Mając wpływna skład przyszłego Parlamentu RP, dokonajmy właściwego wyboru tych, którzy będą nas tam reprezentowali.

Związek Nauczycielstwa Polskiego od 100 lat troszczy się i broni godności kadry dydaktycznej i uczącej się młodzieży, a także demokratycznego oblicza polskiej szkoły. W całej swej historii Związek czuje się współodpowiedzialny za losy polskiej oświaty, dąży do zapewnienia nauczycielom wysokich kwalifikacji zawodowych, korzystnego statusu prawnego i godziwych warunków życia.

Przeto dbajmy, aby w świadomości społecznej utrwalił się rzetelny obraz nauczyciela, prawdziwy wizerunek naszego Związku: organizacji o wielkiej, szacownej przeszłości, chlubnych tradycjach i ogromnym dorobku, a równocześnie młodej, prężnej, śmiało patrzącej w przyszłość, odważnie podejmującej współczesne problemy i wyzwania.

Koleżanki i Koledzy,

Z okazji nowego roku szkolnego życzymy Wam spokojnej, efektywnej pracy, pracowitych i chłonnych wiedzy, w miarę tylko rozbrykanych uczniów, życzliwych zwierzchników i odpowiedzialnych władz oświatowych.

Z najlepszymi pozdrowieniami

Poseł RP Franciszek J. Potulski