WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


RPO - info

 

 

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął się mediacji

Rzecznik Praw Obywatelskich dr Janusz Kochanowski jest gotów podjąć się „misji dobrej woli” w sporze pomiędzy ZNP a rządem – poinformował na wczorajszym (27 marca 2007 roku) posiedzeniu Zarządu Głównego ZNP, Stanisław Trociuk, zastępca rzecznika. RPO wystosował w tej sprawie specjalny list do Sławomira Broniarza, prezesa ZNP.

„W związku z Państwa pismem z dn. 19 03. br. z prośbą o podjęcie przez mnie mediacji w sporze zbiorowym ZNP z rządem, pragnę poinformować, że zwróciłem się w tej sprawie do Pana wicepremiera ministra edukacji narodowej Romana Giertycha. Zaznaczając, że jeśli obie strony wyrażą zgodę, to gotów byłbym podjąć się takiej misji dobrej woli, z wyłączeniem wszelkich sporów o charakterze politycznym” – czytamy w liście dr Janusza Kochanowskiego.

- Jeżeli minister edukacji nie zechce skorzystać z usług dobrej woli rzecznika, nie będzie można go do tego zmusić – podkreślał na ZG Trociuk.

ZNP wszedł w spór zbiorowy z rządem 28 lutego br. 17 marca zorganizował 12-tysięczną manifestację pracowników oświaty w Warszawie przeciwko polityce edukacyjnej rządu, zbyt niskim płacom i zaniechaniom w sprawie wcześniejszych emerytur dla nauczycieli. - Od wyników mediacji prowadzonych przez RPO uzależniamy swoje dalsze decyzje. Jeśli nie przyniosą one efektów, mamy prawo do zorganizowania dwugodzinnego strajku ostrzegawczego, np. od godz. 8.00 do 10.00 – zapowiada Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Pozdrawiam,
Magdalena Kaszulanis
rzeczniczka prasowa ZNP