WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


ZNP apeluje do rodziców

 

 

W związku z dwugodzinnym strajkiem ostrzegawczym pracowników oświaty zaplanowanym na 29 maja br. Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował apel do rodziców i opiekunów, w którym pisze, że taka forma protestu nie jest wymierzona „przeciwko uczniom, rodzicom, dyrektorom placówek ani lokalnym samorządom”. - Strajk jest wyrazem protestu wobec polityki edukacyjnej rządu, jest walką o poprawę sytuacji finansowej i socjalnej pracowników oświaty – pisze ZNP. - Liczymy na zrozumienie naszej decyzji

Jednocześnie Krajowe Porozumienie Rodziców i Rad Rodziców w specjalnym liście do Zarządu Głównego ZNP przekazało nauczycielom „wyrazy pełnego poparcia i solidarności” w związku ze strajkiem. – Apelujemy do wszystkich polskich rodziców i rad rodziców o wykazanie zrozumienia dla słusznych postulatów formułowanych przez ZNP, których realizacja przyczyni się do podniesienia jakości edukacji i przywrócenia nauczycielom należnego im prestiżu i godności – napisał Krzysztof Śnioszek, krajowy koordynator KPRiRR.

Poniżej przesyłam państwu Apel ZNP i list KPRiRR.

Pozdrawiam
Magdalena Kaszulanis
rzeczniczka prasowa ZNP
kaszulanis@znp.edu.pl

 

Apel ZNP do Rodziców i Opiekunów

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

29 maja br. Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadzi w szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych dwugodzinny strajk ostrzegawczy.

Strajk nie jest skierowany przeciwko uczniom, rodzicom, dyrektorom placówek ani lokalnym samorządom. Ma on zwrócić uwagę na istotne problemy polskiej szkoły, w tym na konieczność zwiększenia nakładów na oświatę, co pozwoli polepszyć warunki nauki i pracy uczniów i wychowanków.

Strajk jest wyrazem protestu wobec polityki edukacyjnej rządu, jest walką o poprawę sytuacji finansowej i socjalnej pracowników oświaty.

Strajk jest wyrazem dezaprobaty wobec braku autentycznego dialogu społecznego.

Szanowni Państwo! Liczymy na zrozumienie naszej decyzji.

 

Sławomir Broniarz
prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

 

List Krajowego Porozumienia Rodziców i Rad Rodziców do ZG ZNP

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego
Zarząd Główny

 

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele,

W imieniu organizacji i środowisk współtworzących Krajowe Porozumienie Rodziców i Rad Rodziców przekazuję wyrazy pełnego poparcia i solidarności w związku z podjętą przez Państwa uchwałą o zorganizowaniu w dn. 29 maja br. strajku ostrzegawczego.

Apelujemy do wszystkich polskich rodziców i rad rodziców o wykazanie zrozumienia dla słusznych postulatów formułowanych przez ZNP, których realizacja przyczyni się do podniesienia jakości edukacji i przywrócenia nauczycielom należnego im prestiżu i godności.

 

Krzysztof Śnioszek
krajowy koordynator KPRiRR