KOMUNIKAT ZOP ZNP w sprawie przeprowadzenia 2 godzinnego strajku ostrzegawczego w szkołach i placówkach województwa pomorskiego z dnia 26 maja br

1/. Żaden uczeń i wychowanek nie może zastać zamkniętych drzwi placówki do której uczęszcza.

2/. Komitety strajkowe są współodpowiedzialne za bezpieczeństwo w czasie strajku.

3/. Ze strajku ostrzegawczego zostają wyłączone placówki, w których odbywają się matury.

4/. Ograniczona zostaje liczba strajkujących pracowników w placówkach całodziennego pobytu ucznia – wychowanka : ośrodki szkolno – wychowawcze,, pogotowia, domy dziecka .

5/. W przypadku przedszkoli ograniczona zostaje liczba strajkujących pracowników pedagogicznych i pracowników obsługi w celu zapewnienia opieki oraz otrzymania przez dziecko I posiłku – śniadania.

6/. Członkowie ZNP biorący udział w strajku deklarują pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa w szkole , placówce w przypadku zwolnień lekarskich pracowników oraz innych nieprzewidzianych okoliczności.

7/. Placówka biorąca udział w strajku jest oflagowana , a każdy uczestnik strajku oraz osoba solidaryzująca się ze strajkującymi udekorowana jest biało-czerwoną wstążeczką.

8/ W strajku udział biorą również pracownicy zatrudnieni w szkołach i placówkach przebywający na urlopach macierzyńskich, wychowawczych , dla poratowania zdrowia .

9/, Wśród strajkujących członków ZNP sa również pracownicy zrzeszeni w innych oświatowych związkach zawodowych oraz nie zrzeszeni w żadnej organizacji związkowej.

Wstępnie w województwie pomorskim około 65 % szkół i placówek oświatowo-wychowawczych weźmie udział w 2 godzinnym strajku ostrzegawczym ( szkoły, przedszkola, ośrodki szkolno-wychowawcze, szkoły specjalne ).