WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Pogotowie strajkowe utrzymane

 

 

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego zadecydował 19 czerwca br. o utrzymaniu pogotowia strajkowego w czasie wakacji. Taka decyzja zapadła po wizycie wicepremiera Przemysława Gosiewskiego na posiedzeniu ZG ZNP w Warszawie.

Wicepremier Gosiewski przedstawił stanowisko rządu w sprawie postulatów emerytalnych ZNP. Rząd wyklucza wydłużenie możliwości przechodzenia nauczycieli na wcześniejszą emeryturę po 2007 roku, oferując tzw. pomostówki dla nauczycieli urodzonych przez 1969 r.

Związek domaga się wcześniejszych emerytur i tzw. pomostówek dla wszystkich nauczycieli oraz znaczącego wzrostu płac pracowników oświaty. – Jesteśmy gotowi do negocjacji – deklarował po posiedzeniu ZG ZNP, Sławomir Broniarz, prezes ZNP. (mk)

 


Uchwała ZG ZNP z 19 czerwca 2007 r.


Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego, po wysłuchaniu informacji o przebiegu rozmów z rządem oraz po spotkaniu z wicepremierem Przemysławem Gosiewskim, oczekując na konkretne rozwiązanie problemów, sformułowanych w postulatach ZNP, postanawia:

  • utrzymać pogotowie strajkowe
  • zwołać na 11 września 2007 r. posiedzenie Zarządu Głównego z udziałem prezesów okręgów i oddziałów ZNP w powiatach
  • w okresie przerwy wakacyjnej wezwać członków Związku do monitorowania sytuacji w oświacie i decyzji podejmowanych przez rząd
  • upoważnić Prezydium oraz Sekretariat ZG ZNP do bieżącej koordynacji działań związanych z trwającym pogotowiem strajkowym

Zarząd Główny ZNP apeluje do wszystkich organizacji społecznych i związków zawodowych, którym bliskie jest dobro oświaty, o podjęcie wspólnych działań ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.

Jednocześnie składa serdeczne podziękowania nauczycielom i pracownikom oświaty, którzy 29 maja 2007 r. wzięli udział w 2-godzinnym strajku ostrzegawczym. Ponadto zobowiązuje ogniwa organizacyjne Związku do przeprowadzenia analizy i wyciągnięcia wniosków z dotychczasowego przebiegu akcji protestacyjnej.


/-/ Sławomir Broniarz
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

 

Źródło: www.znp.edu.pl