WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Nauczyciele z pielęgniarkami!

 

 

- Przyjmijcie od pracowników oświaty słowa wsparcia i otuchy – powiedział dzisiaj Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego do protestujących od 19 czerwca pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów pielęgniarek. Zaoferował także konkretną pomoc.

– ZNP popiera akcję protestacyjną pielęgniarek, położnych i lekarzy – powiedział Broniarz i złożył na ręce pielęgniarek list z poparciem. „Z niepokojem obserwujemy, że obecna koalicja rządząca nie uznaje postulatów protestujących pracowników służby zdrowia i oświaty, których zarobki należą do najniższych w Polsce” – czytamy w liście.

– W marcu ulicami Warszawy maszerowali pracownicy oświaty. Z nimi też nikt nie rozmawiał, a gmach resortu edukacji został odgrodzony kordonem policji – powiedział Broniarz. – Tak w IV RP traktowani są pracownicy.

Prezes Broniarz zaoferował protestującym bezpłatne noclegi w warszawskim hotelu Logos. (mk)

 


List ZNP do protestujących pracowników ochrony zdrowiaKoleżanki i Koledzy

Protestujący pracownicy ochrony zdrowia

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego popiera protest pielęgniarek, położnych i lekarzy.
Wyrażamy głębokie słowa uznania dla determinacji i solidaryzmu Waszej grupy zawodowej.

Z niepokojem obserwujemy, że obecna koalicja rządząca nie uznaje postulatów protestujących pracowników służby zdrowia i oświaty, których zarobki należą do najniższych w Polsce. Postępująca od lat pauperyzacja pracowników tych branż i coraz trudniejsze warunki pracy są przyczyną narastających konfliktów społecznych.

Za skandaliczne uważamy wypowiedzi Premiera rządu i przedstawicieli koalicji rządzącej, które sprowadzają legalny protest do „spektaklu”, czy „haniebnego” bądź politycznego działania. Haniebne jest użycie siły wobec pokojowo protestujących pielęgniarek i położnych, jakie miało miejsce w godzinach porannych 20 czerwca br. Czy tak ma wyglądać solidarna Polska w wydaniu Prawa i Sprawiedliwości? Czy tak może zmienić się punkt widzenia tych, którzy ponad dwadzieścia lat temu sami organizowali i uczestniczyli w strajkach i demonstracjach?

Koleżanki i Koledzy! Związek Nauczycielstwa Polskiego rozumie i popiera Waszą dramatyczną sytuację. Przyjmijcie od pracowników oświaty słowa uznania, wsparcia i otuchy. Nie zaprzestawajcie w walce o swoje prawa i godne zarobki.


Z wyrazami solidaryzmu

Sławomir Broniarz

prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

 

Źródło: www.zpn.edu.pl