WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Nauczyciele z Łodzi, Radomia i Kielc odwiedzili pielęgniarki

 

 

Brawami przywitały protestujące pielęgniarki ok. 100 osobową delegację nauczycieli ZNP z Łodzi, Radomia i Kielc w poniedziałek, 25 czerwca. Nauczyciele przynieśli konserwy i słodycze. – Dziękujemy za wsparcie – powiedziała Grażyna Gaj z OZZPiP. Dodała, że pielęgniarkom zaczyna brakować wody.

Siostry już  tydzień protestują pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Ich miasteczko rozbite na trawniku przed siedzibą premiera rozrosło się z czterech namiotów do ponad stu. Co chwilę przyjeżdżają kolejne grupy pielęgniarek z Katowic, Wrocławia, Rzeszowa, ale i mniejszych miejscowości jak Strzyżów czy Głuchołazy.

- Życzymy Wam, aby Wasze postulaty zostały spełnione i aby ten protest szybko się zakończył – powiedział do protestujących Sławomir Broniarz, prezes ZNP. – Panu premierowi korona z głowy by nie spadła, gdyby przyszedł z Wami porozmawiać, wysłuchać postulatów. Dodał, że bez dialogu nie ma mowy o rozwiązywaniu problemów polskiej służby zdrowia i edukacji. – Mówiąc kolokwialnie, "jedziemy na tym samym wózku". Płace w edukacji są bardzo niskie, dlatego solidaryzujemy się z Waszym protestem – podkreślił szef ZNP.

Sławomir Broniarz poinformował, że w środę, 27 czerwca do Warszawy przyjadą wesprzeć pielęgniarki nauczyciele z Katowic i Lublina. – Jesteśmy z Wami! – mówił Broniarz. (mk)

 

Źródło: www.znp.edu.pl