WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Podwyżka płac nie jest priorytetem koalicji

 

 

PiS, LPR i Samoobrona podpisały dzisiaj aneks do Koalicyjnej Deklaracji Programowej „Solidarne Państwo”. Nie na w niej mowy o podwyżkach dla nauczycieli.

Koalicjanci zobowiązali się m.in. poparcia w Sejmie i Senacie ustawy o finansach publicznych i tzw. pakietu ustaw emerytalnych, przekazania na politykę prorodzinną 2 – 3 mld zł, wspierania prac nad tzw. systemem tarczy antyrakietowej, powołania komisji śledczej do zbadania działalności spółki Larchmont Capital.

O polityce edukacyjnej jest mowa tylko w jednym punkcie. Chodzi o zmianę powoływania kuratorów oświaty. Koalicjanci zgodzili się, aby zwiększyć uprawnienia Ministerstwa Edukacji Narodowej „w zakresie możliwości powołania kuratorów” oświaty”.

- Minister Roman Giertych jeszcze kilka tygodni temu gwarantował, że będzie zabiegał o podwyżki dla nauczycieli. Ale jak pokazuje aneks, podwyżka płac pracowników oświaty nie jest jego priorytetem – komentuje Sławomir Broniarz, prezes ZNP. Dodaje, że środowisko oświatowe czeka na ministra, który będzie zajmował się sprawami edukacji i będzie dbał o nauczycieli. – Wciąż powtarzam: edukacja nie potrzebuje polityka jakim jest szef LPR-u, Roman Giertych. (mk)

 

Źródło: www.znp.edu.pl