WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Wersja poprawiona - co z wcześniejszymi emeryturami?

 

 

Informacja

 
Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował dzisiaj, 29 czerwca, komunikat w sprawie wcześniejszych emerytur dla ok. 40 tys. nauczycieli, którzy nabyli prawa do tego świadczenia w tym roku. Komunikat został przesłany do wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. Poniżej przesyłam Państwu jego poprawną wersję.

Pozdrawiam,
Magdalena Kaszulanis
rzeczniczka prasowa ZNP

 


     Komunikat ZNP

Związek Nauczycielstwa Polskiego z zaniepokojeniem przyjął informację, iż na czwartkowym (28.06.2007) posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów nie została przyjęta propozycja zmiany przepisów dotyczących przechodzenia na wcześniejszą emeryturę nauczycieli, którzy nabyli prawa do tego świadczenia w bieżącym roku (art. 88 ustawy Karta Nauczyciela).

Przypominamy, że rząd kilkakrotnie zobowiązał się do przedłużenia tych przepisów. 22 maja br. rzecznik rządu Jan Dziedziczak wydał komunikat, iż nauczyciele, którzy do końca 2007 r. uzyskają - zgodnie z obecnymi przepisami KN - uprawnienia do przejścia na wcześniejsze emerytury, będą mogli przejść na nie również po 1 stycznia 2008 r. Natomiast wicepremier Przemysław Gosiewski zadeklarował skierowanie nowelizacji art. 88 KN na tzw. szybką ścieżkę legislacyjną podczas posiedzenia Zarządu Głównego ZNP 19 czerwca br.

Zatem czy rząd zmienił plany, a jeśli tak, to w jakim idą one kierunku? Związek podkreśla, że byłaby to kolejna próba oszukania środowiska nauczycielskiego.

Czy aby rząd wywiązał się ze swoich deklaracji, nauczyciele muszą wyjść na ulice i razem z pielęgniarkami protestować przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów lub zorganizować strajk generalny we wrześniu?

Czy dla polityków Prawa i Sprawiedliwości nic nie waży umowa społeczna?

Związek Nauczycielstwa Polskiego oczekuje na jednoznaczne stanowisko rządu w sprawie nowelizacji art. 88 KN dotyczącego przechodzenia nauczycieli na wcześniejszą emeryturę.

 

Sławomir Broniarz
prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego