WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Jeszcze raz o nowelizacji art. 88 KN

 

 

Przypominamy, że pod koniec lipca Senat przyjął poprawki do art. 88 Karty Nauczyciela umożliwiające nauczycielom, którzy w tym roku nabyli lub nabędą prawo do przejścia na wcześniejszą emeryturę, skorzystać z niej także w roku przyszłym i w kolejnych latach. Wcześniej Sejm wykreślił z KN warunek rozwiązania umowy o pracę do końca 2007 r.

Zgodnie z nowelą nauczyciele, chcąc skorzystać z wcześniejszej emerytury - złożyli wymówienie, będą mogli w terminie 14 dni od wejścia w życie noweli złożyć pracodawcy oświadczenie o chęci powrotu do pracy. Senatorowie zaproponowali, że dyrektor szkoły musi zgodzić się na powrót nauczycieli, z którymi rozwiązał stosunek pracy, jeśli nie zatrudnił na ich miejsce innej osoby. Przywrócenie stosunku pracy jest uzasadnione także wymaganą liczbą godzin nauczania danego przedmiotu.

Nowelizacją art. 88 ma się zająć ponownie Sejm pod koniec sierpnia.

Opinia ZNP: Jeśli pomimo deklaracji premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz wicepremiera Przemysława Gosiewskiego o szybkiej nowelizacji art. 88 KN, ustawa nie wejdzie w życie przed 31 sierpnia 2007 r., to nowela będzie miała zastosowanie właściwie wyłącznie do tych nauczycieli, którzy nie rozwiązali stosunku pracy. Pozostali będą mieli problemy z ponownym jego nawiązaniem po rozpoczęciu roku szkolnego, czyli nie skorzystają z nowelizacji ustawy.

Czytaj więcej na stronie www.znp.edu.pl: Aktualności - Nowelizacja art. 88 KN – ciąg dalszy. (mk)

 

Źródło: www.znp.edu.pl