WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


LPR chce odwołać Legutkę?

 

 

Nie ma żadnej zgody na zawracanie koła historii w edukacji do czasów wojny ideologicznej z kościołem" oświadczył Przewodniczący Kongresu Ligi Polskich Rodzin Mirosław Orzechowski, na konferencji prasowej, w odpowiedzi na zapowiedzi zmian, jakie zamierza wprowadzić minister Legutko.


Mirosław Orzechowski zapowiedział, że jeśli nowy szef resortu, Ryszard Legutko, zmieni rozporządzenie swego poprzednika, wicepremiera Romana Giertycha, dotyczące oceny z religii na świadectwie, Liga złoży wniosek o jego odwołanie.

Rozporządzenie podpisane przez Romana Giertycha wprowadza od nowego roku szkolnego stopień z religii lub etyki do średniej ocen na świadectwie szkolnym.

Legutko, który był gościem wtorkowego Poranka TVN24, powiedział, że "nie jest entuzjastą pomysłu, żeby religia była liczona do średniej ocen".

"Jest to rzecz skandaliczna i wskazująca, jakie elementy programowe przyświecają nowemu rządowi PiS, a więc odwrót od tego, co oparte na wartościach, co zapowiadane było w kampanii PiS i przywrócenie stanu, jaki kształtował SLD. Nie ma żadnej zgody na zawracanie koła historii w edukacji do czasów wojny ideologicznej z kościołem" - oświadczył Orzechowski.

"Religia jest źródłem i punktem wyjścia do poznawania wiedzy o świecie, człowieku, życiu". "Jeżeli nowy minister zmieni rozporządzenia, to Liga złoży wniosek o dymisję pana Legutko" - zaznaczył Orzechowski.

(GN, PAP, e-lpr)

 

Źródło: www.glos.pl