WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Rząd nie zapłacił za ustne matury - konferencja ZNP

 

 

Sławomi Broniarz, prezes ZNP, na dziesiejszej (23.08) konferencji prasowej poinformował, że nauczyciele pracujący przy maturalnych egzaminach ustnych powinni dostać wynagrodzenie najpóźniej do 10 lipca br.

- Tymczasem do dziś pieniądze za maturę, dostali tylko nieliczni - podkreślał Broniarz. - A i ci tylko dlatego, że pieniądze wyłożyły samorządy.

Prezes poinformował też, że list ZNP do premiera to gest dobrej woli. Kolejnym krokiem będą pozwy do sądu o wypłatę należnych wynagrodzeń wraz z odsetkami. Takie pozwy już szykują krakowscy nauczyciele.

- Związek będzie udzielał wszelkiej pomocy tym, którzy zechcą dochodzić swoich praw - zadeklarował Broniarz.Nie wykluczył, że na stronach ZG ZNP zostanie umieszczony gotowy formularz pozwu, który będzie można ściągnąć i po uzupełnieniu złożyć w sądzie.

ZNP oczekuje nie tylko rychłego uruchomienia wypłat, ale także skorygowania budżetu przeznaczonego na wynagrodzenie za ustne matury. Według Związku jest on niedoszacowany o ponad 6 mln zł.

- Apeluję do nauczycieli, żeby nie rezygnowali z walki o naliczanie wynagrodzeń według rzeczywistego czasu pracy podczas egzaminiów oraz o należne im odsetki za opóźnione wypłaty - mówił Broniarz.

Do tej pory do ministerstwa finansów wpłynęły wnioski o przekazanie pieniędzy dla nauczycieli zaledwie z pięciu województw: małopolskiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego.

Sześć województw (dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, podkaropacie i wielkopolskie) nie przekazało nawet zapotrzebowania na środki.

 

Źródło: www.znp.edu.pl