WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Apel ZNP do nauczycieli

 

 

Koleżanki i Koledzy!


Związek Nauczycielstwa Polskiego apeluje o śledzenie losów nowelizacji art. 88 ust.2a Karty Nauczyciela, która będzie dawała nauczycielom spełniającym warunki stażowe do końca grudnia 2007 r., możliwość przechodzenia na wcześniejszą emeryturę również w latach przyszłych. Natomiast nauczycielom, którzy w tym roku na swój wniosek, rozwiązali stosunek pracy w związku z przejściem na emeryturę da szansę powrotu do pracy na dotychczas zajmowane stanowisko pod warunkiem, że dyrektor nie zatrudnił innej osoby oraz przywrócenie uzasadnione będzie wymaganą ilością godzin nauczania danego przedmiotu w szkole.

Obszerne informacje o stanie prac znajdują się na stronie internetowej ZNP: www.znp.edu.pl w materiale „Nowelizacja art.88 KN – ciąg dalszy”.

Informujemy, że projekt nowelizacji będzie 22 sierpnia br. przedmiotem posiedzenia połączonych Prezydiów Sejmowych Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Polityki Społecznej. Mamy nadzieję, że następnie zostanie przyjęty przez Sejm i podpisany przez Prezydenta tak, aby nowelizacja mogła wejść w życie przed 31 sierpnia 2007 r. W tej sprawie 17 sierpnia br. ZG ZNP skierował apel do marszałka Sejmu i parlamentarzystów.


Koleżanki i Koledzy!

ZG ZNP zwraca uwagę, że po zakończeniu prac legislacyjnych, ustawa wejdzie w życie z dniem ogłoszenia (ukazania się w Dzienniku Ustaw). Nauczyciele, którzy będą chcieli skorzystać z możliwości powrotu do pracy muszą w ciągu 14 dni od dnia wejścia w życie ustawy złożyć pracodawcy oświadczenie woli powrotu na dotychczasowe stanowisko. Dlatego też ważne jest abyśmy monitorowali postęp prac i śledzili terminy!

-----------------------------------------
Pozdrawiam,
Magdalena Kaszulanis
rzeczniczka prasowa ZNP