WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Nowela Giertycha już w Sejmie

 

 

Klub parlamentarny LPR złożył do laski marszałkowskiej poselski projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty,przygotowany przez Romana Giertycha, w czasie kiedy był ministrem edukacji.

Nowela umożliwia realizację załóżeń programy "zero toleracji". Dopuszcza m.in. możliwości wprowadzenia "godziny bezpieczeństwa" dla młodzieży - czyli ustalenia godziny, po której nieletnim nie będzie wolno przebywać w miejscach publicznych bez opieki dorosłych.

Jeśli Sejm przyjmie poprawki LPR-u będzie także możliwość tworzenia słynnych ośrodków wsparcia wychowawczego, do których mająbyć kierowani uczniowie sprawiajacy problemy wychowawcze.

- Część ustaw i rozporządzeń z tego programu już wcielono w życie, stąd dzisiaj jednolite stroje w szkołach, stąd funkcjonariusz publiczny-nauczyciel, stąd monitoring - zwrócił uwagę Roman Giertych na wczorajszej konferencji prasowej. - Jednak, że nie wszystkie elementy rządowego programu "Zero tolerancji"zostały uchwalone przez Sejm.

Nowelizacja wprowadza też nowy system nagród i kar dla uczniów - szkoły mają prowadzić specjalne karty, na których będą odnotowywane wszystkie przewinienia i nagrody, jakie otrzymali uczniowie w trakcie nauki.

Przewodniczący LPR zapowiedział, że chciałby szybko rozpocząć prace nad projektem noweli, jeżeli zgodzi się na to marszałek Sejmu. - Podejrzewam, że obecny minister edukacji nie przyjmie części propozycji zawartych w tej noweli - mówił Giertych. - Dlatego projekt złożono w ramach inicjatywy poselskiej.

I dodał, że jeżeli Sejm nie będzie rozwiązany, projekt nowelizacji ustawy ma szanse wejść w życie jeszcze w tej kadencji.

 

Źródło: www.glos.pl