WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Uchwała nr 3 ZG ZNP z 11 września 2007 r. w sprawie udziału w wyborach parlamentarnych

 

 

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego, obradujący w Warszawie 11 września 2007 r. z udziałem prezesów oddziałów powiatowych, apeluje do członków ZNP o aktywny udział w kampanii wyborczej do parlamentu, powszechny udział w wyborach i oddanie głosów na kandydatów Związku.

Udział członków ZNP w wyborach parlamentarnych daje możliwość zaprezentowania problemów edukacji w środowiskach lokalnych oraz wprowadzenia przedstawicieli do parlamentu. Umożliwi to realny wpływ na prace legislacyjne i treść przyjmowanych ustaw regulujących sprawy oświaty i jej pracowników.

Oczekujemy, że w nadchodzących latach podejmowane będą działania służące poprawie funkcjonowania oświaty i zapewnieniu godnych (lepszych) warunków życia jej pracownikom oraz emerytom i rencistom.

Zarząd Główny ZNP, apelując o udzielenie związkowym kandydatom pomocy w prowadzeniu kampanii wyborczej, upoważnia zarządy okręgów do poparcia jednego kandydata ZNP w jednym okręgu wyborczym.

Na podstawie dotychczasowych doświadczeń wyrażamy wolę poparcia kandydatów na listach tych partii politycznych, które nie miały negatywnego stosunku do Związku Nauczycielstwa Polskiego, nie prowadziły kampanii oszczerczych przeciwko nam i wykazały umiejętność współpracy w zakresie rozwiązywania problemów oświaty i jej pracowników.
 

/-/ Sławomir Broniarz
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

 

Źródło: www.znp.edu.pl