WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Rząd manipuluje płacami nauczycieli - komunikat ZNP

 

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego protestuje przeciwko zamiarom Ministerstwa Finansów zmierzającym do zamrożenia płac nauczycieli w 2008 roku poprzez zmniejszenie kwoty bazowej.

Informacja resortu finansów dotycząca wzrostu nakładów na płace dla nauczycieli w projekcie przyszłorocznego budżetu jest manipulowaniem liczbami i wskaźnikami procentowymi. Niestety stwierdzamy również, iż minister finansów celowo pomija, lub nie zna, prawa oświatowego w zakresie zasad finansowania edukacji oraz kształtowania wysokości płac i podwyżek dla nauczycieli.

Przypominamy, że subwencja oświatowa jest źródłem finansowania zadań oświatowych, w tym płac nauczycieli, ale bez zwiększenia kwoty bazowej nie jest możliwy wzrost wynagrodzenia zasadniczego tychże. Zatem nieprawdą jest informacja podawana przez Panią minister finansów, iż w 2008 roku płace nauczycieli wzrosną w wyniku zwiększenia części ogólnej subwencji oświatowej, tym bardziej, że jej podział należy do ustawowych kompetencji samorządu terytorialnego.

ZNP protestuje przeciwko okłamywaniu środowiska nauczycielskiego i dezinformowaniu opinii publicznej oraz domaga się realnego wzrostu płac na postawie rozporządzenia ministra edukacji w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli w oparciu o rzeczywisty wzrost kwoty bazowej.

Sławomir Broniarz
prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

 

Źródło: www.znp.edu.pl