WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Obrona listonosza

 

Data: 26.10.2007 0:00:00
Autor: Anna Kisicka
Strona: 12
Dział: Opinie
Gazeta: Dziennik Bałtycki

Lata temu zorganizowanie przez związki zawodowe legalnej manifestacji było cudem I nad cuda. Władza nie pozwalała. Niemal wszystkie pikiety czy przemarsze, które dochodziły do skutku, odbywały się więc nielegalnie.
Dziśrzecz jest o wiele prostsza. Wystarczy na trzy dni wcześniej zgłosić zamiar do lokalnego samorządu i sprawa załatwiona.
Działaczom pomorskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego rzecz się jednak nie udała. Wysłane priorytetem pismo dotarło za późno. Manifestację, w której związki chciały protestować w sprawie zbyt niskich zarobków pedagogów, trzeba było przełożyć na poniedziałek… Paradoksalnie tydzień temu także związki zawodowe pocztowców zorganizowały pikietę przed gdańską dyrekcją Poczty Polskiej (pewnie znając na wylot swoją firmę, pismo do władz miejskich z prośbą o pozwolenie na manifestację dostarczono nie listem, a osobiście).
Listonosze i inni pracownicy PP manifestowali na rzecz… podwyższenia ich pensji oraz polepszenia organizacji ich pracy. Mówili, że wstyd im za dostarczanie przesyłek z opóźnieniem. -Nasi szefowie nie chcą zrozumieć, że jest nas po prostu za mało. Powinni zatrudnić więcej ludzi - dodawali.
A może by tak, w myśl zasady, że razem możemy więcej, listonosze przyłączyliby się do poniedziałkowego protestu nauczycieli. Żądania mają przecież identyczne.
Ta chwilowa związkowa koalicja mogłaby nazwać się np. Związek Nauczycielstwa Polskiego z Listonoszami.

 

Źródło: www.znp.edu.pl