WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Spotkanie ZNP-MEN: na razie bez konkretów

 

 

26 listopada Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Jarosław Czarnowski, wiceprezes ZG ZNP wzięli udział w spotkaniu nowej minister edukacji Katarzyny Hall z przedstawicielami oświatowych związków zawodowych.

- Zaproponowaliśmy Pani minister zawarcie porozumienia na rzecz edukacji, w ramach którego toczyłaby się dyskusja o zasadach finansowania edukacji, płacach i emeryturach nauczycieli, systemie edukacji, wyrównywaniu szans edukacyjnych poprzez upowszechnianie wychowania przedszkolnego, szkolnictwie ponadgimnazjalnym, kształceniu nauczycieli i instytucjach wspomagająco - kontrolnych – mówił tuż po spotkaniu Sławomir Broniarz.

- Niestety ze strony Pani minister nie padły żadne konkrety dotyczące wysokości podwyżek dla nauczycieli w 2008 roku. Mamy je poznać tuż po dokładnym przeanalizowaniu przyszłorocznego projektu budżetu przez rząd – dodał. Przypomniał, że ZNP nie zgadza się na zapowiadany przez nowy rząd 10-proc. wzrost płac. - ZNP domaga się wzrostu średniego wynagrodzenia nauczyciela stażysty z 82 proc. do co najmniej 100 proc. kwoty bazowej. To powinno przełożyć się na 50 proc. wzrost wynagrodzeń zasadniczych wszystkich nauczycieli.

Podczas spotkania minister Hall zaapelowała do środowiska oświatowego o „spokój i zaufanie”. – Zależy mi, aby praca w szkołach mogła być spokojna, by stan prawny z 1 września obowiązywał do końca roku szkolnego, a nauczyciele mogli spokojnie pracować – mówiła. Dodała, że jest otwarta na rozmowy ze środowiskiem nauczycielskim. – Jestem zainteresowana Państwa opiniami. – powiedziała.

Związek zaprosił minister na posiedzenie Prezydium ZG ZNP, które odbędzie się w Warszawie 3 – 4 grudnia br. (mk)

 

Źródło: www.znp.edu.pl