WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Chlebowski: rząd pracuje nad oszczędnościami w budżecie

 

 

Rząd chce znaleźć w projekcie przyszłorocznego budżetu 3,5 mld zł oszczędności, które przeznaczy na podwyżki dla nauczycieli oraz obniżenie deficytu do ok. 27 mld zł - powiedział w Sejmie przewodniczący komisji finansów Zbigniew Chlebowski.

Naszym zadaniem jest znalezienie w budżecie na 2008 rok oszczędności dających ok. 3,5 mld zł. Wszystko wskazuje na to, że to się uda. 2 mld zł chcemy przeznaczyć na podwyżki dla nauczycieli, a 1,5 mld zł na obniżkę deficytu budżetowego - powiedział.

Zaznaczył, że rząd szuka oszczędności "wszędzie, w każdej części budżetowej, w każdym ministerstwie", a także m.in. w kancelariach premiera i Sejmu. Będą to oszczędności rzędu kilku, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset milionów złotych.

Według niego, Ministerstwu Finansów zależy, by wydatki budżetowe nie rosły w tempie większym niż 3 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Wyjątkiem od tej zasady są wydatki na zdrowie, bezpieczeństwo publiczne i wymiar sprawiedliwości, których wzrost może być większy.

Jednocześnie Chlebowski zapowiedział poważne cięcia w wydatkach na służby specjalne. Dotyczyć ma to Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Śledczego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
W przyszłorocznym budżecie wydatki na funkcjonowanie służb specjalnych zostaną bardzo wyraźnie zredukowane - powiedział.

Według niego, w projekcie budżetu zaplanowano wzrost wydatków na te służby ok. 30-proc., tak więc cięcia będą wynosić nawet kilkadziesiąt mln zł.

Wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska powiedziała, że na razie jest zbyt wcześnie, by podawać konkretne rozwiązania dotyczące oszczędności.

Źródło: finanse.wp.pl