WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Trzeba docenić młodych nauczycieli

 

 

O 200 i 185 zł brutto wzrosną wynagrodzenia zasadnicze nauczycieli, zapowiedziała Katarzyna Hall, Minister Edukacji Narodowej w czasie spotkania z nauczycielskimi związkami zawodowymi i partnerami społecznymi, które odbyło się 16 stycznia (środa), w ministerstwie.

Na spotkaniu resort edukacji przedstawił projekt rozporządzenia, które określa proponowane wysokości wynagrodzenia zasadniczego.
Planowane w poprzednim projekcie budżetu zwiększenie subwencji wynosiło 3,3 proc. My podnieśliśmy to trzykrotnie. Trzy razy więcej pieniędzy zostało zaplanowanych na oświatę w tym roku, niż planował poprzedni rząd Jest to bardzo duża skala zmian i podwyżek” – poinformowała szefowa resortu edukacji.
Katarzyna Hall przyznała, że nauczyciele zasługują na godne traktowanie, jednak budżetowe realia stwarzają ogromny problem.
Szczególnie leży mi na sercu trudna sytuacja młodych, zaangażowanych nauczycieli. Młody nauczyciel przychodząc do zawodu i widząc odległą perspektywę awansu na nauczyciela dyplomowanego, często po prostu rezygnuje. Chcielibyśmy stworzyć dodatkowe możliwości dla tej grupy.” – powiedziała Minister Hall.
Pani Minister Katarzyna Hall zaproponowała w czasie spotkania rozpoczęcie dyskusji nad zmianami systemowymi, które stwarzałyby, w kolejnych latach, lepsze szanse doceniania dobrych, zaangażowanych nauczycieli.

* * *

W spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej wzięli udział przedstawiciele OPZZ, Forum Związków Zawodowych, ZNP, NSZZ Solidarność, Solidarność ’80, Związku Zawodowego „Rada Poradnictwa”, NSZZ Pracowników Schronisk dla Nieletnich i Zakładów Poprawczych, Wolnego Związku Solidarność „Oświata”. Na spotkanie, pomimo zapowiedzi, nie przybył Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

 

Więcej informacji - źródło: www.men.gov.pl