WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


ZNP odpowiada „Solidarności” (29.01.2008)

 

 

Oświatowa „Solidarność” zaproponowała 28 stycznia br., aby przedstawiciele wszystkich związków zawodowych działających w oświacie, spotkali się na godzinę przed drugą turą negocjacji płacowych w ministerstwie edukacji 31 stycznia w celu podjęcia wspólnych ustaleń dotyczących płac nauczycieli.

ZNP pyta: z którą „Solidarnością” mamy rozmawiać? Z tą, która podpisała porozumienie z rządem Jarosława Kaczyńskiego dotyczące 9 proc. podwyżki dla nauczycieli, a dziś kwestionuje 10 proc. wzrost ich pensji? Z tą, która organizuje konferencję prasową z urzędnikami MEN-u w siedzibie resortu, a przedstawicieli ZNP odsyła na ulice? Czy może z tą, która jako jedyna podpisuje rozporządzenie płacowe ministra Romana Giertycha nie licząc się z postulatami innych związków zawodowych? A może z tą, która twierdzi, że manifestacja ZNP miała charakter polityczny? Czy z tą, która dopiero teraz zgłasza propozycje noweli art. 30 KN, choć za sprawą ZNP podobny projekt był już głosowany w Sejmie?

Sławomir Broniarz
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego


Cytaty:
1. Nauczyciele z "Solidarności" nie będą manifestować z ZNP - z przewodniczącym Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Stefanem Kubowiczem rozmawia Joanna Kozłowska
Czy "Solidarność" poprze protest nauczycieli organizowany przez ZNP 18 stycznia?
- Nie przyłączymy się do tej akcji protestacyjnej. Jak dotychczas Związkowi Nauczycielstwa Polskiego niczego nie udało się dla nauczycieli wywalczyć, dlatego nie dostrzegamy zasadności naszego uczestnictwa.
Źródło: Nasz Dziennik, 09.01.2008

2. 18 stycznia 2008 roku odbyła się dobrze zorganizowana manifestacja ZNP pokazująca determinację środowiska pracowników oświaty i wskazująca, że nie może być dalszej wyrozumiałości dla polityków, którzy w kampaniach wyborczych głoszą: „sprawy oświaty są ogromnie ważne i pilne do rozwiązań”, a po wyborach uznają, że są co najwyżej ważne.
Źródło: Przewodniczący SKOiW NSZZ Solidarność, Stefan Kubowicz w komunikacie z 22.01.2008

3. Solidarność” oświatowa nie przyłącza się do zaplanowanego na wtorek dwugodzinnego strajku ostrzegawczego Związku Nauczycielstwa Polskiego (…). Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” stara się realizować własny, bez podtekstów politycznych, scenariusz zabiegania o spełnienie postulatów w sprawie płac i emerytur nauczycielskich.
Źródło: Komunikat z 26.05.2007.

Pozdrawiam,
Magdalena Kaszulanis
rzeczniczka prasowa ZNP