WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Przyzwoitość w wydaniu "Solidarności"i

 

 

Oświatowa „Solidarność” ogłosiła wczoraj, 14 lutego akcję protestacyjną polegająca na zbieraniu podpisów pod referendum oraz pod obywatelskim projektem nowelizacji art. 30 Karty Nauczyciela i spraw emerytalnych. Szef oświatowej „S” ogłosił, że inne związki zawodowe mogą przyłączyć się do tej akcji.


Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego informuje, że:


- 7 lutego br. sześć związków zawodowych, w tym „Solidarność” podpisało Porozumienie o wspólnej strategii działań w przypadku, gdy rząd do 29 lutego nie przedstawi programu w zakresie poprawy sytuacji materialnej pracowników oświaty oraz ich spraw emerytalnych. Zgodnie z Porozumieniem, po 29 lutego, mają się spotkać przedstawiciele wszystkich związków zawodowych, aby przyjąć wspólne działania. Tak więc, rozpoczynanie akcji protestacyjnej przed upływem tego terminu, jest naruszeniem postanowień Porozumienia (w tej sprawie zwróciliśmy się do przewodniczącego Stefana Kubowicza: o co tu chodzi?).


- zbieranie podpisów pod inicjatywą obywatelską dotyczącą KN (w tym art. 30) oraz inicjatywą dotyczącą emerytur jest zwykłym nadużyciem i stratą czasu, ponieważ projekty ustaw w tych sprawach są już w Sejmie i czekają na procedowanie.


Projekt nowelizacji art. 30 KN jest autorstwa ZNP i został przesłany do Sejmu w ubiegłym roku! Skupmy więc swoją energię na wyegzekwowaniu od posłów przyjęcia tych dwóch projektów ustaw.

Koleżanki i Koledzy! Nie dajmy się zwariować! Konsolidujmy swoje siły i zajmijmy się naszym obywatelskim projektem w sprawie przedszkoli. To, co proponuje „Solidarność” jest stratą czasu. Chcemy działać wspólnie, ale zgodnie z literą Porozumienia. Zachowujemy się lojalnie i uczciwie wobec partnerów! Przyzwoitość niech będzie naszą cechą.

Krzysztof Baszczyński
Wiceprezes ZG ZNP

 

Źródło: www.znp.edu.pl