WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"

Podpisz się pod inicjatywą!

 

 

Jesteś nauczycielem wychowania przedszkolnego? Masz dzieci w wieku przedszkolnym, albo zależy Ci na upowszechnieniu wychowania przedszkolnego i wyrównaniu szans edukacyjnych? Jeśli tak, to koniecznie podpisz się pod obywatelskim projektem dotyczącym upowszechnienia wychowania przedszkolnego!


Dlaczego warto poprzeć inicjatywę?
Obywatelski projekt powstał z inicjatywy ZNP. – Ponieważ Polska jest krajem, w którym wskaźniki wychowania przedszkolnego są najniższe w Europie. Wychowaniem przedszkolnym jest u nas objęty co trzeci 3-latek i 4-latek oraz co drugi 5-latek. Do przedszkoli nadal nie chodzi ponad 650 tys. maluchów. I to właśnie chcemy zmienić – mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku.


Obywatelski projekt zakłada m.in. finansowanie publicznych przedszkoli z budżetu państwa, objęcie każdego 5-latka rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz zwiększenie uczestnictwa dzieci 3 – 4-letnich w wychowaniu przedszkolnym, a także obniżenie wieku rozpoczęcia edukacji z 7 do 6 lat.


Finansowanie z budżetu państwa gwarantuje, że przedszkola będą we wszystkich gminach, a nie jak obecnie tylko w tych, które stać na ich prowadzenie. Więcej przedszkoli to także stworzenie możliwości młodym matkom na znalezienie pracy. I przede wszystkim korzyści dla samych dzieci.


Kto może się podpisać pod inicjatywą?
Od 7 lutego podpisy zbierane są w siedzibach ogniw statutowych Związku bądź w szkołach i placówkach oświatowych. Podpisać może się każdy, nie tylko nauczyciel, czy rodzic!

- Liczymy na szerokie poparcie dla Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej – mówi szef ZNP. - Mamy mało czasu. Zgodnie z ustawą o wykonywaniu inicjatywy przez obywateli, na zebranie 100 tysięcy podpisów obywateli wyznaczono 3 miesiące. (mk)

 

Źródło: www.znp.edu.pl