WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


List prezesa ZNP do premiera

 

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego zwrócił się do premiera Donalda Tuskaz wnioskiem o podjęcie przez Rząd RP rozmów z przedstawicielami nauczycieli zrzeszonych w największym związku zawodowym działającym w oświacie.

- Jednocześnie wyjaśniam, iż rozmowy, jakie toczą się w ramach Komisji Trójstronnej dotyczą jedynie rządowej propozycji aktywizacji zawodowej nauczycieli i nie wyczerpują tematów związanych z postulatami ZNP – napisał Sławomir Broniarz, prezes ZNP w liście do premiera.

 

List Prezesa ZNP do Premiera RPZwiązek Nauczycielstwa Polskiego informuje, iż zgodnie z uchwałą Zarządu Głównego ZNP, od 8 kwietnia br. we wszystkich ogniwach Związku obowiązuje pogotowie protestacyjne.


Nauczyciele i pracownicy oświaty domagają się:
- zagwarantowania zwiększenia do 2010 r. wynagrodzeń nauczycieli i pracowników niepedagogicznych o co najmniej 50 proc. m.in. poprzez zwiększenie nakładów na oświatę publiczną,
- utrzymania dotychczasowego zakresu praw i obowiązków nauczycielskich wynikających z ustawy Karta Nauczyciela,
- zachowania prawa nauczycieli do wcześniejszego przechodzenia na emeryturę.


Decyzja o akcji protestacyjnej ZG ZNP jest również wyrazem sprzeciwu środowisk oświatowych wobec likwidacji publicznych szkół i zapowiedzi wprowadzenia bonu oświatowego.


Jeżeli postulaty – które również znalazły poparcie wśród innych oświatowych związków zawodowych, będących sygnatariuszami Porozumienia z 7 lutego - nie zostaną spełnione, ZNP rozpocznie przeprowadzanie procedury sporu zbiorowego, który może się zakończyć strajkiem pracowników oświaty 27 maja br.


Dlatego w imieniu ZNP zwracam się z wnioskiem o podjęcie przez Rząd RP rozmów z przedstawicielami nauczycieli zrzeszonych w największym związku zawodowym działającym w oświacie. Jednocześnie wyjaśniam, iż rozmowy, jakie toczą się w ramach Komisji Trójstronnej dotyczą jedynie rządowej propozycji aktywizacji zawodowej nauczycieli i nie wyczerpują tematów związanych z postulatami ZNP.


Sławomir Bronairz
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

 

Warszawa, 16.04.2008

 

 

Źródło: www.znp.edu.pl