WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Premier: ciężko z podwyżkami dla nauczycieli

 

 

Premier Donald Tusk, powiedział 5 maja w TVN 24, że „od 1 stycznia wchodzi w życie nowa ustawa podatkowa. Do budżetu wpłynie przez to od 7 do 8 mld mniej". - Musimy zaoszczędzić i mniej tych pieniędzy wydać - przyznał. Pytany o planowane podwyżki dla nauczycieli stwierdził, że nie ukrywa, że pewne zapisy w Karcie Nauczyciela trzeba zmienić, a najlepiej ograniczyć do minimum. Wówczas jego zdaniem, takie podwyżki będą możliwe. Podkreślił, że zależy to od decyzji nauczycieli, a zwłaszcza nauczycielskich związków zawodowych.

- To przecież rząd Donalda Tuska przeforsował zmiany w prawie podatkowym, które naraziły budżet na mniejsze wpływy. Zatem premier wylewa łzy nad swoimi decyzjami – komentuje Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przypomina, że Związek był przeciw wprowadzeniu nowej ustawy podatkowej.

- Nie kto inny, a właśnie ten rząd konstruuje przyszłoroczny budżet, wobec czego nie może już zrzucić odpowiedzialności ma kogoś innego. Pytam zatem premiera, na czym opierał Pan swoje – jak się okazuje puste – przedwyborcze deklaracje o „dobrze zarabiających nauczycielach”, skoro nie jest ich Pan w stanie spełnić posiadając pełnię władzy?

- Jeśli pyta Pan o zdanie związki zawodowe, to nie może być ono inne, niż kategoryczne domaganie się spełnienia obietnic o wyższych pensjach. Bo czym innym może rząd zrekompensować nauczycielom to, że wywiązują się ze swoich zadań wspaniale, co podkreślił Pan podczas swojego pierwszego orędzia? – podkreśla szef ZNP. (mk)

 

 

Źródło: www.znp.edu.pl