WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


ZNP apeluje o nieposyłanie 27 maja dzieci do szkół i przedszkoli

 

 

O nieposyłanie 27 maja dzieci do szkół i przedszkoli zaapelował w poniedziałek w Gorzowie prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Na 27 maja zaplanowany jest ogólnopolski strajk nauczycieli, organizowany przez ZNP; nauczyciele w tym dniu nie będą prowadzić lekcji, pracować nie będą także inni pracownicy oświaty.

"Apelujemy do rodziców, by 27 maja zechcieli zająć się swoimi dziećmi, zarówno tymi najmłodszymi z przedszkoli, jak i dziećmi uczącymi się w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych" - powiedział Broniarz na konferencji prasowej w Gorzowie.

Według Broniarza, zapowiadany protest, który jest "dramatycznym wydarzeniem", to skutek braku chęci ze strony rządu do rozmowy ze środowiskiem nauczycielskim. "Przychodzi nam walczyć o swoje wzorem innych grup zawodowych" - powiedział Broniarz.

Nie da się jeszcze oszacować skali zapowiadanego protestu

Według prezesa ZNP, nie da się jeszcze oszacować skali zapowiadanego protestu. Przypomniał on, że w środę upływa termin poinformowania dyrektorów placówek oświatowych przez szykujących się do strajku o udziale w proteście. W części szkół trwają jeszcze referenda strajkowe.

"Z moich dzisiejszych rozmów z szefami ZNP z trzech województw wnoszę, że protestować może nawet do 90 procent nauczycieli" - dodał prezes ZNP.

ZNP od dłuższego czasu konsekwentnie domaga się podwyżki płac o co najmniej 50 proc., utrzymania możliwości przechodzenia na wcześniejsze emerytury i zachowania Karty Nauczyciela. Odstąpienie od strajku uzależnia od podjęcia przez rząd rozmów i dojścia do porozumienia w kluczowych sprawach.

Według Broniarza, jeśli przyszłotygodniowy strajk nie przyniesie spodziewanego rezultatu, "to powinniśmy w sposób bardzo poważny podejść do problemu nierozpoczynania nowego roku szkolnego".

 

Źródło: Gazeta Prawna