WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Sprostowanie do komunikatu MEN

 

 

Związek Nauczycielstwa Polskiego informuje, iż komunikat, który ukazał się na stronie internetowej ministerstwa edukacji po negocjacjach rządu ze związkami zawodowymi w dniu 10 czerwca, zawiera nieprawdziwe sformułowania.

Nieprawdą jest, że propozycję podwyżki płac przedstawioną przez rząd przedstawiciele ZNP uznali „za idącą w dobrym kierunku, wymagającą jednak dalszej dyskusji”. Opinia ZNP wobec propozycji MEN była i jest krytyczna ponieważ nie spełnia ona nawet w połowie postulatu Związku o 50-proc. wzroście płac pracowników oświaty i dotyczy jedynie nauczycieli stażystów.

ZNP nie zgadza się również ze stwierdzeniem, że „strona rządowa podkreśliła, iż argumenty zaprezentowane przez związkowców są niewystarczające do uznania zawodu nauczyciela, jako umożliwiającego przechodzenie na wcześniejszą emeryturę”. Podczas negocjacji związki zawodowe przedstawiły szereg argumentów – raporty ekspertów i dane ZUS, które jednoznacznie przemawiały za wprowadzeniem rozwiązania umożliwiającego nauczycielom wcześniejsze wychodzenie z zawodu. Jednak tych argumentów strona rządowa nie przyjęła do wiadomości i nie zmieniła swojego stanowiska w sprawie pozbawienia nauczycieli wcześniejszych i pomostowych emerytur.

ZG ZNP

Źródło: www.znp.edu.pl