WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Minister w Kancelarii Premiera M. Boni i Minister Edukacji Narodowej K. Hall rozmawiali z nauczycielskimi związkami zawodowymi

 

 

Na pierwszym spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych nauczycieli, strona rządowa zaproponowała prowadzenie dalszych rozmów na temat rozwiązań emerytalnych, Karty Nauczyciela oraz podwyżek w edukacji na rok 2009.
 
Rozmowy ze związkami mają dotyczyć m.in. definicji pracy w charakterze szczególnym, co jest decydujące, jeśli chodzi o wcześniejsze przechodzenie nauczycieli na emeryturę. Na spotkaniach ma być omawiany także wzrost płac dla nauczycieli, w tym szczególnie dla nauczycieli stażystów.
W spotkaniu ze przedstawicielami oświatowych związków zawodowych wziął udział Minister w Kancelarii Premiera Michał Boni. Ministerstwo Edukacji Narodowej reprezentowały minister Katarzyna Hall i wiceminister Krystyna Szumilas, a Ministerstwo Pracy - minister Jolanta Fedak i wiceminister Agnieszka Chłoń-Domińczak. Z Ministerstwa Finansów obecna była wiceminister Elżbieta Suchocka-Roguska. Ze strony związkowej w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych, a także – w charakterze obserwatorów – przedstawiciele nauczycielskiej „Solidarności”.

 

Źródło: www.men.gov.pl