WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Negocjacje z rządem 25 czerwca

 

 

25 czerwca po południu odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli oświatowych związków zawodowych z rządem.


Stronę rządową reprezentowali: Michał Boni, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, Krystyna Szumilas, sekretarz stanu w MEN i Agnieszka Chłoń-Domińczak, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.


Tematem rozmów były podwyżki płac, emerytury i czas pracy nauczycieli. Na wniosek związkowców, strona rządowa zobowiązała się sporządzić symulację struktury wynagrodzeń, przy założeniu, że udział płacy zasadniczej w ogólnym wynagrodzeniu nauczyciela dyplomowanego będzie stanowił co najmniej 65 proc. średniej płacy.


Rząd ma także rozważyć możliwość wprowadzenia alternatywnego wariantu przyszłorocznej podwyżki dla nauczycieli, przy założeniu, że wynagrodzenie stażystów będzie wynosiło nadal 100 proc. kwoty bazowej a w wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli dyplomowanych wzrośnie do 190 proc.


Strona rządowa zobowiązała się również do przedstawienia symulacji wysokości potencjalnych emerytur dla nauczycieli wyliczanych według formuły obowiązującej w nowym systemie emerytalnym przy utrzymaniu obniżonego wieku przechodzenia na emeryturę.


- To nie są jednak propozycje, na podstawie których moglibyśmy odstąpić od realizacji uchwały ZG ZNP w sprawie akcji protestacyjnej pracowników oświaty – komentuje negocjacje Sławomir Broniarz, szef ZNP. - Skoro chcemy nadal rozmawiać to znaczy, że jest postęp – ocenił rozmowy Michał Boni.


Strony uzgodniły, że po raz kolejny spotkają się 9 lipca. (mk)

 

 

Źródło: www.znp.edu.pl