WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Sprostowanie do artykułu "Rząd do nauczycieli: dłuższa praca się opłaca"

 

 

Sprostowanie informacji zawartych w artykule "Rząd do nauczycieli: dłuższa praca się opłaca" (GW, 10 lipca br.)


Droga Pani Redaktor,

dziś w artykule "Rząd do nauczycieli: dłuższa praca się opłaca" (Gazeta Wyborcza, 10 lipca 2008 r., s. 4) napisała Pani: "Musimy nauczycieli przekonywać, że opłaca im się dłużej pracować. A rząd, że musi dać nam więcej pieniędzy, żeby ta emerytura nie była głodowa". Jest to niepełna wypowiedź, której udzieliłem Pani w wywiadzie telefonicznym, a skrót jakiego Pani dokonała dezinformuje. Otóż w zacytowanej wypowiedzi zabrakło niezwykle istotnego dla opisywanej sprawy zdania: „To jednak nie oznacza, że ZNP zrezygnuje z walki o możliwość wcześniejszego wychodzenia z zawodu dla nauczycieli, bo jest spora grupa osób nadal zainteresowana tym świadczeniem”.


Poprawna wypowiedź powinna więc brzmieć: Musimy nauczycieli przekonywać, że opłaca im się dłużej pracować. A rząd, że musi dać nam więcej pieniędzy, żeby ta emerytura nie była głodowa. To jednak nie oznacza, że ZNP zrezygnuje z walki o możliwość wcześniejszego wychodzenia z zawodu dla nauczycieli, bo jest spora grupa osób nadal zainteresowana tym świadczeniem”.


W tym kontekście należy wskazać, że nierzetelne informowanie społeczeństwa o stanowiskach negocjacyjnych ZNP w czasie prowadzonych rozmów z rządem, wywołuje niepotrzebne niepokoje wśród pracodawców oświaty, a wśród negocjatorów zdumienie postawami uczestników dialogu.


Zatem na podstawie art. 31 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz. U. Nr 5, poz. 24 ze zm.) proszę o umieszczenie niżej podanego tekstu sprostowania:

W związku z nieprawdziwą informacją, która ukazała się na łamach Gazety Wyborczej 10 lipca br., proszę o sprostowanie mojej wypowiedzi.

Wypowiedź, której udzieliłem, powinna brzmieć: Musimy nauczycieli przekonywać, że opłaca im się dłużej pracować. A rząd, że musi dać nam więcej pieniędzy, żeby ta emerytura nie była głodowa. To jednak nie oznacza, że ZNP zrezygnuje z walki o możliwość wcześniejszego wychodzenia z zawodu dla nauczycieli, bo jest spora grupa osób nadal zainteresowana tym świadczeniem”.


Sławomir Broniarz
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

Magdalena Kaszulanis
Rzecznik Prasowy ZNP

 

Źródło: www.znp.edu.pl