WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Negocjacje: Rządowe propozycje średnich

 

 

Na wczorajszym spotkaniu z oświatowymi związkami zawodowymi strona rządowa przedstawiła  nową propozycję struktury średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego, z zachowaniem wcześniejszych ustaleń, że średnie wynagrodzenie nauczyciela stażysty wynosić będzie w 2009 roku 100% kwoty bazowej- informuje MEN.

Zaproponowano, aby średnie wynagrodzenie nauczyciela kontraktowego wyniosło 111 proc. kwoty bazowej, mianowanego 144 proc., dyplomowanego 184 proc. Oznacza to, że średnia płaca nauczyciela stażysty wzrośnie o 586 zł, kontraktowego o 413 zł, mianowanego o 316zł natomiast dyplomowanego o 381 zł.

Biorąca udział w negocjacjach wiceminister edukacji Krystyna  Szumilas podkreśliła, że we wcześniejszych wyliczeniach płaca nauczyciela dyplomowanego miała wzrosnąć o 290 zł. – Wydaje się, że dzisiejsza propozycja zbliża stanowiska rządu i związków zawodowych, co do struktury wynagrodzeń pomiędzy stopniami awansu zawodowego – dodała.

Na spotkaniu przyjęto też kilka ustaleń dotyczących między innymi: przygotowania danych o czasie pracy nauczycieli, struktury wynagradzania, liczby nauczycieli pracujących w określonych placówkach na poszczególnych stopniach awansu zawodowego. Strona rządowa zobowiązała się do przekazania związkowcom protokołów spotkań zespołów eksperckich pracujących w ramach komisji trójstronnej nad definicja pracy o szczególnym charakterze.

Minister Michał Boni potwierdził, że eksperci pracujący nad ta definicją rozważają włączenie do wykazu prac o szczególnym charakterze nauczycieli zatrudnionych w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, ośrodkach szkolno-wychowawczych, schroniskach dla nieletnich oraz zakładach poprawczych. 

(GN)

 

Źródło: www.glos.pl