WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


Rozmowy z rządem 18 sierpnia - informacja

 

 

18 sierpnia minister Michał Boni zapowiedział po rozmowach z oświatowymi związkami zawodowymi, że rząd wycofa z konsultacji z partnerami społecznymi dwa projekty nowelizacji ustaw oświatowych – o systemie oświaty i Karta Nauczyciela. Taki wniosek zgłosili przedstawiciele ZNP.

– Ale to nie zmienia sytuacji, ponieważ w dalszym ciągu proponowane podwyżki dla nauczycieli są zbyt małe, a stanowisko rządu w sprawie wcześniejszych emerytur dla nauczycieli wciąż negatywne. Jutro specjalnie zwołane Prezydium ZG ZNP zadecyduje o ewentualnym uruchomieniu pogotowia strajkowego od 1 września – powiedział tuż po rozmowach ze stroną rządową Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Podczas negocjacji z rządem, przedstawiciele ZNP zażądali wycofania z konsultacji projektów nowelizacji dwóch ustaw oświatowych oraz zmiany stanowiska rządu w sprawie wcześniejszych emerytur dla nauczycieli.

Zdaniem ZNP, proponowane przez MEN zmiany w prawie oświatowym będą skutkowały obniżeniem jakości kształcenia w Polsce i mogą doprowadzić do zwolnienia ponad 100 tys. nauczycieli.

19 sierpnia zbierze się w Warszawie Prezydium ZG ZNP, które oceni sytuację i podejmie decyzję o ewentualnym uruchomieniu pogotowia strajkowego od nowego roku szkolnego. – Na posiedzenie Prezydium ZG ZNP zaprosiliśmy ministra Michała Boniego oraz przedstawicieli resortów edukacji, pracy i finansów. Chcemy, aby poinformowali nauczycieli o zamierzeniach rządu – powiedział Broniarz.

Minister Boni i wiceminister edukacji Krystyna Szumilas wstępnie potwierdzili swój udział. (mk)

 

Źródło: www.znp.edu.pl