Sprostowanie dotyczące wywiadu "Szkoły, które źle kształcą, będą likwidowane"

Pan Robert Lidke
Redaktor Naczelny
Gazety Prawnej

S P R O S T O W A N I E

W związku z ukazaniem się w dniu 21 sierpnia 2008 roku na łamach Gazety Prawnej artykułu „Szkoły, które źle kształcą, będą likwidowane” i wypowiedzi wiceminister edukacji Krystyny Szumilas: „Jeśli chodzi o podwyżki, porozumieliśmy się (ze związkami – przyp. autorka), że wynagrodzenia nauczycieli wzrosną w przyszłym roku dwukrotnie po 5 proc.”, na podstawie art. 31 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz. U. Nr 5, poz. 24 ze zm.) proszę o umieszczenie niżej podanego tekstu sprostowania:

ZNP, ani pozostałe związki zawodowe biorące udział w negocjacjach, nie porozumiały się z rządem w kwestii wysokości przyszłorocznych podwyżek dla nauczycieli. Świadczy o tym choćby fakt, że rząd na początku tego tygodnia wycofał z konsultacji społecznych projekt ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela, w którym zapisane są propozycje przyszłorocznych podwyżek. Zdaniem ZNP, proponowane przez rząd podwyżki na 2009 r. są niewystarczające.

Informuję, że jedyną kwestią, w której nastąpiło porozumienie strony rządowej ze związkami jest wzrost wysokości kwoty bazowej dla nauczyciela stażysty z 82 do 100 proc.

Magdalena Kaszulanis

Rzecznik Prasowy ZNP

W załączeniu pismo MEN o wycofaniu z konsultacji społecznych ww. projektu ustawy.