WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


"Kwadrans po ósmej" o edukacji

 

 

- Chcemy, aby czas pracy nauczycieli był bardziej elastyczny – powiedziała 22 sierpnia wiceminister edukacji Krystyna Szumilas w programie TVP1 „Kwadrans po ósmej”. Gośćmi programu byli również Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZG ZNP oraz Zbigniew Girzyński, poseł PiS.


- Moja żona jest nauczycielką i ma 18-godz. pensum, a w domu pracuje ponad 20 godz. w tygodniu. Pierwszym skutkiem rządowej propozycji będzie to, że nauczyciele będą do lekcji gorzej przygotowani – powiedział Girzyński. – Rządowi zabrakło wyobraźni – dodał Baszczyński.


Jednym z tematów rozmowy były również przyszłoroczne podwyżki. – Rząd zabiera dyplomowanym i daje stażystom, by powstał psychologiczny efekt, że ktoś dostaje podwyżkę – mówił poseł PiS. Dodał, że nauczyciel dyplomowany zarabia maksymalnie 1800 zł. Wiceminister edukacji mówiła natomiast o średnich zarobkach. – Dyplomowany zarabia 3800 zł i dostanie 10 proc. podwyżki, czyli 380 zł – twierdziła. Jej zdaniem, reforma MEN nie grozi masowymi zwolnieniami, a w wyliczenia ZNP, że pracę może w jej wyniku stracić co piąty nauczyciel uważa za demagogię.

– Nauczyciele będą chętniej przychodzili do pracy, bo będzie to zawód atrakcyjny finansowo. Dodała, że praca będzie również ze względu na rozpoczęcie nauki w szkole przez 6-latków. – Pani jako nauczyciel fizyki lub matematyki doskonale wie, że nie może pani uczyć 6-latków – odpowiedział Girzyński.

Wiceprezes ZNP dodał, że Związek zwrócił się do prezydenta o zorganizowanie Edukacyjnego Okrągłego Stołu, bo dotychczasowe rozmowy z rządem zawiodły. (mk)

 

Źródło: www.znp.edu.pl