Kolejna tura rozmów ze związkami zawodowymi i z przedstawicielami samorządów

W wtorek, 2 września odbyło się kolejne spotkanie strony rządowej z oświatowymi związkami zawodowymi oraz z przedstawicielami samorządów.

Strona samorządowa i strona związkowa wymieniła opinie na temat zmian w ustawie o systemie oświaty i w ustawie Karta Nauczyciela proponowanych przez Ministra Edukacji Narodowej.

Tematem rozmów były m.in. zadania jakie powinny być realizowane przez kuratora oświaty oraz samorządy, propozycje przekazywania szkół publicznych na podstawie porozumienia innym podmiotom bez możliwości ich likwidacji, a także sprawy związane z powierzaniem obowiązków dyrektora szkoły oraz przeprowadzeniem konkursu na stanowisko dyrektora szkoły.

W spotkaniu udział wzięli: Krystyna Szumilas sekretarz stanu w MEN, Michał Boni sekretarz stanu w KPRM, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, NSZZ Solidarność, Forum Związków Zawodowych, Związku Powiatów Polskich, Unii Miasteczek Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP, Związku Miast Polskich, Unii Metropolii Polskich.

Termin kolejnego spotkania ustalono na poniedziałek 8 września.

Źródło: www.men.gov.pl