WŁADZE ZWIĄZKU
ODDZIAŁY ZNP
SEKCJE OKRĘGOWE
DOKUMENTY ZNP
AKTUALNOŚCI
INFORMATORY
INFORMACJE DLA
PREZESÓW ODDZIAŁÓW
WSPÓŁPRACA Z JST
KALENDARZ WYDARZEŃ
PROGRAM DZIAŁANIA
ZNP 2006-2010
PORADY PRAWNE
DYŻURY W ZARZĄDZIE OKRĘGU
PRZYJDŹ DO NAS
MEDIA O NAS
LINKI
FORUM
ARCHIWUM
DANE TELEADRESOWE:
  ul. Wały Jagiellońskie 24
80-853 Gdańsk
  tel./fax: (058) 301-39-73
tel. (058) 301-17-38
  e-mail:
pomorskie@znp.edu.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:
  Poniedziałek    7:30-18:00
Wtorek-Piątek 7:30-15:30
   
 

Ostatnia aktualizacja:
18.09.2008
godz. 21:15
Projekt i wykonanie strony:
F.U.P.H. "JLM"


PO: pomostówki nie dla nauczycieli

 

 

Platforma Obywatelska przyjmie najradykalniejszą wersję projektu ustawy o emeryturach pomostowych. Oznacza to, że na wcześniejsze emerytury nie mają co liczyć nauczyciele. PO jest przekonana, że prezydent nie zawetuje tej ustawy – pisze dziś „Dziennik”.

PO uważa, że Lech Kaczyński nie zdecyduje się na weto, bo taka decyzja pozbawiłaby prawa do pomostówek 200 tys. osób, którym rząd taką możliwość w ustawie pozostawia. - Jeśli prezydent nie podpisze ustawy, a Sejm nie odrzuci weta, to od początku przyszłego roku nie będzie żadnych możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę dla nikogo. Oczywiście ci, którzy już mają takie uprawnienie, zachowają je na zasadzie praw nabytych - tłumaczy wiceminister pracy Agnieszka Chłoń-Domińczak.

Prezydent jest więc postawiony przez Platformę pod ścianą.

Tymczasem już 22 września ustawa trafi na posiedzenie rządu. - To projekt koalicyjny, który solidarnie będziemy popierać - zapewnia osoba z kierownictwa klubu PSL.

- Będziemy rozmawiać ze związkami zawodowymi - kto wie, być może nawet doprowadzimy do porozumienia w tej sprawie między Solidarnością i OPZZ - mówi polityk z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego.

Czy przyjęcie przez rząd tak radykalnych rozwiązań może doprowadzić do protestów? - Wcześniejsze emerytury dla nauczycieli są zapisane także w Karcie nauczyciela i wierzymy, że tam zostaną zachowane – mówi Sławomir Broniarz, szef ZNP. (mk)

 

Źródło: www.znp.edu.pl